Корзинатоваров:  0 | на сумму: 0

Як святкують новий рік у світі

Новий рік — одне з найкращих свят. В Україні його відзначають двічі: спочатку за новим стилем, 1 січня, а через тринадцять днів — за стилем старим.

У кожного народу це свято пов’язане з цікавими, своєрідними обрядами та звичаями.
У країнах Європи новорічне свято супроводжується оригінальними обрядами. Небезпечно залишатися на вулицях італійських міст у передостанні хвилини старого року — саме в цей час із вікон викидають поламані меблі, різний мотлох, щоб у наступному році все було новим, красивим.

Італійці перед Новим роком намагаються закінчити всі свої справи і ні в кого не позичають гроші. При зустрічах обмінюються подарунками.

Французи вважають, що по перших днях січня Нового року можна передбачати, яким буде рік. Якщо 1 січня вітер дме з півдня, рік буде щасливим. Західний вітер обіцяє в достатку риби та молока, східний — врожай городини та фруктів. Якою буде погода 1 січня, таким і буде цілий місяць. Погода 2 січня визначає погоду лютого, 3 січня — березня і т. д. Цих прикмет дотримуються іспанці та португальці.

Угорці вважають, що під Новий рік не можна їсти пташине м’ясо, бо пролетить «добро та щастя». Символічними подарунками «на щастя» вони вважають глиняні фігурки поросят, сажотрусів. У селах старий рік проводжають церковним дзвоном, а новий зустрічають піснями. Угорці, а також фіни з багатовіковим звичаєм новорічної ночі їдять часник з медом. Кажуть, смачно!

Люблять повеселитися у Шотландії. Увечері 31 грудня збираються всі родичі. О 12 годині ночі розчиняються двері всіх будинків, щоб вийшов старий рік і зайшов новий. У цей час гість може відвідати будь-яку сім’ю. Але йому потрібно принести шматочок вугілля, кинути його в камін і побажати господарям, щоб вогонь тут горів довго-довго, а потім його частують.

На острові Лемнос (Греція) замшілий валун, принесений гостем в дім під Новий рік, обіцяє його господарям багатий урожай. З настанням Нового року перший гість приносить великий камінь, кладе його на підлогу, сідає і виголошує добрі побажання господарю. У більшій пошані той відвідувач, в якого камінь важчий. У цей період вага каменя відповідає вазі золота.

В Англії існує прикмета «першої ночі». Якщо опівночі дім відвідав радісний, щасливий, багатий гість, то господарів цілий рік будуть супроводжувати радість та багатство. А якщо відвідувач мовчазний, насуплений, чимось невдоволений та бідний, то на господарів чекає важкий рік з невдачами. Важливі й ініціали «першої ночі»: розшифрувавши перші літери імені та прізвища, можна дізнатись, що тебе чекає в наступному році.

В ескімосів початок Нового року не завжди постійний. Початок його залежить від погоди. Новий рік починається тоді, коли випадає перший сніг.

У Монголії Новий рік збігається зі святом чабанів. Опівночі біля ялинки з’являється Дід Мороз в образі чабана з великою нагайкою, кременем, кресалом, табакеркою та іншими давніми атрибутами чабана-мандрівника.

Японці, коли б вони не народилися, відзначають день народження на Новий рік. Якщо дитина народилася, наприклад, 30 грудня — 1 січня їй виповнюється вже один рік. Напередодні Нового року за чудовою традицією над японськими містами і селами злітають тисячі повітряних зміїв, а дзвін відбиває сто ударів. Новий рік в Японії зустрічають не опівночі, а перед сходом сонця. Удосвіта 1 січня про настання Нового року сповіщають сто ударів дзвона, люди виходять на вулиці і радісно вітають появу сонця. Новорічне свято триває протягом січня. Існує прикмета: якщо сонце сходить на ясному небі, наступний рік буде щасливим.

Жителі Куби до півночі заливають увесь посуд водою, і як тільки почують новорічні дзвони, одразу виливають із вікон на вулицю, щоб Новий рік мав світлий, як вода, шлях. Під передзвін годинника кожен має з’їсти дванадцять ягідок винограду — на щастя.

Не сплять під Новий рік у Кореї. «Якщо в новорічну ніч будеш спати, брови посивіють», — мовиться в їхньому прислів’ї. Тому влаштовуються різні гуляння, розваги. Дівчата проводять змагання зі стрибків у висоту. Вищі показники — на щастя.


Одним словом, що інший край — то свій звичай

Дата публикации: 25.12.2009.